Grillowanie niezależnie od pory roku? Tak działa grill gazowy

Grillowanie jest jednym z ulubionych zajęć Polaków. Przyjęło się, że nieodłącznym elementem każdej majówki jest grill. Wypoczynek na świeżym powietrzu i relaks, aż proszą się o tło w postaci kiełbasek czy kurczaka z rusztu. Popularne za granicą spotkania z przyjaciółmi na ‘barbecue’, wraz z nastaniem cieplejszych dni, stają się codziennością polskiej rzeczywistości. Co więcej, to właśnie tradycyjna, polska kuchnia, daje mnóstwo możliwości na posiłki z grilla. Jeszcze jakiś czas temu, kupując sprzęt do grillowania, najczęstszym wyborem były klasyczne grille węglowe. Z upływem lat jednak, okazuje się, że więcej zalet mają grille gazowe. A zatem dlaczego warto postawić na grill gazowy i na co zwrócić uwagę, szukając idealnego modelu?

Jak działa grill gazowy?

Już sama nazwa wskazuje, że grill gazowy działa na zupełnie innych zasadach niż węglowy. Aby uruchomić grilla gazowego, niezbędne jest podłączenie do sieci gazowej lub butli gazowej. Na wyposażeniu każdego modelu znajduje się przede wszystkim piekarnik z pokrywką. To ona gwarantuje stałą temperaturę sprzętu. Użytkownik ma do dyspozycji wygodny górny ruszt, który znacząco ułatwia przygotowywanie posiłków. W zależności od modelu, mogą mieć one różną wielkość i posiadać nawet kilka głównych palników lub dodatkowy palnik tylni, a nawet boczne palniki. Im jest większych rozmiarów, tym lepiej rozprowadza ciepło. Kluczowy w każdym grillu gazowym jest także termometr. Dzięki niemu można kontrolować i na bieżąco regulować poziom temperatury, a tym samym zagwarantować idealny smak posiłku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając grilla gazowego?

Przed zakupem grilla na gaz, warto przyjrzeć się dokładnie jego parametrom, a przede wszystkim doprecyzować własne oczekiwania wobec sprzętu. Istotna jest wielkość grilla. Wybrany model powinien wymiarem pasować do przestrzeni, którą będzie zajmował, a także odpowiadać potrzebom użytkowników. Istotną kwestię stanowi również jego moc. Wpływa ona bowiem na tempo jego rozgrzewania i gwarantuje utrzymanie temperatury przyrządzanych potraw. W grillach gazowych ważna jest także jakość wykonania. Zapewnia ona trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli grilla gazowego. Na stronie ambusto.pl można znaleźć doskonały sprzęt, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Każde urządzenie charakteryzuje inna funkcjonalność. Warto sprawdzić w jakie funkcje jest wyposażony wybrany model oraz jakie akcesoria znajdują się w jego wyposażeniu.

Dlaczego grille gazowe to dobry wybór?

Niewątpliwe przewagą grilli gazowych nad tymi opalanymi węglem, jest oszczędność czasu. Do rozpoczęcia grillowania z wykorzystaniem tego pierwszego, wystarczy tak naprawdę kilka chwil, aby uruchomić butlę z gazem i go włączyć. Grill węglowy natomiast, wymaga użycia brykietu lub podpałki, aby wzniecić w nim żar. Termometr ustawiony w grillu gazowym, to także pełna kontrola nad smakiem i jakością przygotowywanych dań. Dzięki niemu ani mięso ani warzywa, nie będą przesuszone. Największą zmorą klasycznego grilla węglowego jest jego czyszczenie. W przypadku tego drugiego, proces odbywa się znacznie szybciej, a przy tym nie jest, aż tak męczące zajęcie. Dodatkowo grille na gaz, umożliwiają grillowanie niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Bo niby dlaczego deszcz, a nawet mróz, mają być przeszkodą do grillowania? Grill gazowy jest sprzętem całorocznym. Do cieszenia się pysznymi grillowanymi potrawami, nie trzeba czekać do majówki. Precyzyjne ustawienie temperatury, a także różnorodne akcesoria do grilla gazowego, poszerzają możliwości kulinarne. Na wyposażeniu wielu nowszych modeli, znajduje się bardzo często kamień do pizzy, stojak na kurczaka, patelnia lub płyty żeliwne. Dzięki nim bez problemu można przygotować pizzę, dania azjatyckie, soczystego kurczaka z rożna, a nawet naleśniki.

Grill gazowy jest idealnym następcą klasycznego grilla węglowego. To także sposób na poszerzenie własnych możliwości kulinarnych. Grillując na nim, można cieszyć się smakiem nie tylko kultowych kiełbasek czy kaszanki, ale i smakami z różnych stron świata. Bez wątpienia stanowi wygodne, a jednocześnie praktyczne urządzenie niezbędne do tego, aby czerpać przyjemność z grillowania niezależnie od pory roku.

Dodaj komentarz