Słodycze bio – dokonaj zdrowego wyboru

Czy istnieją zdrowe słodycze? Dla niektórych słowo “słodycze” jest równoznaczne z niezdrowymi produktami, które powinniśmy całkowicie wyeliminować z naszej diety. Warto zweryfikować ten sposób myślenia i przekonać się o tym, czy są słodycze bio. Dzięki nim możemy realizować naszą wizję zdrowej diety, nie rezygnując z tego, co kochamy.

1. Słodycze bio, czyli jakie?

2. Czy “bio” oznacza “zdrowe”?

3. Czy warto kupować ekologiczne słodycze?

4. Składniki słodyczy bio

5. Pyszne słodycze i czekolady w wersji bio

Produkty naturalne i ekologiczne są obecnie ważnym trendem w żywieniu. Dlatego na sklepowych półkach pojawia się ich coraz więcej. Ale czy wszystkie produkty “bio” czy “eko” faktycznie są zdrowe? Czy można ufać etykietom? Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć, by się nie rozczarować.

1. Słodycze bio, czyli jakie?

Moda na ekologiczne produkty spożywcze pojawiła się w Polsce kilka lat temu. Od tej pory sporo się w tej kwestii zmieniło. Producenci coraz bardziej starają się, by zaspokoić potrzeby klientów, którzy są coraz bardziej świadomi tego, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowa dieta. Dlatego też na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, w tym ekologiczne słodycze, np. batony i wafle bio. Są to produkty, które zazwyczaj kosztują więcej, niż te, których nie nazwiemy ekologicznymi. A co dostajemy w zamian?

Słodycze eko, to takie, które mają dobre, zdrowe składy. W uproszczeniu oznacza to, że zamiast dużej ilości sztucznych dodatków, można znaleźć składniki takie jak pełnoziarnista mąka, ryż, warzywa i owoce, które pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych, a także naturalne substancje słodzące. To kluczowa informacja, ponieważ w większości przypadków słodycze bio są bez dodatku cukru, zamiast tego dodaje się do nich natomiast np. syrop z agawy, ksylitol czy też cukier trzcinowy.

Słodycze ekologiczne to m.in. czekolady bio, suszone owoce, batoniki zbożowe, chrupki czy ciasteczka. Ilość produktów tego typu jest naprawdę imponująca. Są wśród nich także słodycze dla dzieci.

2. Czy “bio” oznacza “zdrowe”?

Warto podkreślić, że słodycze i przekąski z adnotacją “eko” czy “bio” na etykiecie, wcale nie muszą być zdrowe. Zwracajmy uwagę na składy produktów i sprawdzajmy, czy producent nie wymienił na etykiecie kontrowersyjnych składników (jest ich wiele, to sztuczne słodziki, utwardzone oleje roślinne, sztuczne barwniki itd.) a jeśli nie potrafimy ich analizować lub zwyczajnie brak nam na to czasu, wybierajmy te słodycze i przekąski, które posiadają stosowne certyfikaty. Certyfikat ekologicznego rolnictwa daje nam pewność, że produkt zawiera składniki pochodzące z ekologicznych upraw.

3. Czy warto kupować ekologiczne słodycze?

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? A może po prostu chcesz zacząć prowadzić zdrowy styl życia? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością zainteresujesz się eko słodyczami. Wielu z nas ma dużą słabość do podjadania niezdrowych produktów między posiłkami. Czekolada wabi nas na sklepowych półkach, cukierki zdają się wołać, żeby je kupić. Ale potem ciężko nam powiedzieć “stop”, przez co kończymy z wyrzutami sumienia. Warto to zmienić, wybierając w sklepie wyłącznie słodycze z dobrym składem. Oczywiście dotyczy to także, a może szczególnie dzieci.

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim żywieniu i stylu życia na lepsze, ale wprost przepadasz za słodyczami i czujesz, że nie potrafisz się bez nich obejść, bio słodycze, dostępne w ofercie m.in. sklepu frisco.pk, na pewno będą krokiem milowym ku lepszemu.

4. Składniki słodyczy bio

Wspomnieliśmy już o tym, czego warto unikać w składzie. A zatem zastanówmy się, co powinny mieć słodycze bio. Przede wszystkim dzięki nim unikamy cukru. Wybieramy za to zdrowe zamienniki to miód, stewia, ksylitol oraz wyciągi z owoców. Dzięki nim nie zaszkodzisz ani swojej sylwetce, ani swojemu zdrowiu i zębom.

Eko słodycze to także naturalne barwniki. Oznacza to, że pozyskuje się je najczęściej z z soku z różnych owoców i warzyw. Tak samo jak aromaty, wykorzystywane w tego typu produktach. W bio słodyczach sól ustępuje miejsca nasionom, pestkom i naturalnym przyprawom. Znajdziemy w nich także witaminy, minerały i składniki odżywcze.

Pamiętajmy: wymienione składniki nie tylko nie szkodzą, ale też pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Dlatego jest to także świetny pomysł na przekąski dla dzieci.

5. Pyszne słodycze i czekolady w wersji bio

Jak już wspomnieliśmy, rosnąca popularność słodyczy ekologicznych sprawiła, że można je znaleźć coraz częściej nie tylko w sklepach z żywnością eko, ale i w zwykłych sklepach spożywczych. Oczywiście alternatywą jest zamówienie produktów w sklepie online. Wtedy z pewnością wybór będzie ogromny. Możemy też zapisać się na otrzymywanie powiadomień dotyczących ofert (wystarczy nazwa produktu i mail), dzięki czemu uzupełnimy braki, gdy tylko nadarzy się okazja. W razie braku dostępności producent zadba o to, by sprostać naszym oczekiwaniom.

Zdrowe produkty świetnie sprawdzają się także w roli prezentu dla bliskiej nam osoby.

Dodaj komentarz