Torty dla dorosłych: odważne, kreatywne, pyszne

Torty dla dorosłych to zarówno tradycyjne desery z klasycznym dekorem, jak i niebanalne, czasem bardzo odważne rozwiązania, które można kupić lub zamówić zarówno z okazji pamiętnego wydarzenia, jak i po prostu, aby poprawić humor sobie, rodzinie lub znajomym. Jaki deser warto kupić osobie dorosłej i gdzie znaleźć cukiernię, która będzie gotowa zrealizować wspaniały projekt najbardziej odważnego deseru? O tym wszystkim dowiesz się, czytając dalej.

Jaki torcik dla osoby dorosłej warto kupić?

Odpowiedź na pytanie zawarte w nagłówku zależy przede wszystkim od gustów osoby, dla której wybierasz deser, a także okazji, na jaką chcesz go podarować. Jeśli jest to deser, który będzie podawany w gronie rodzinnym lub w obecności współpracowników, powinien przede wszystkim elegancko się prezentować, a także posiadać zdobienia, odpowiednie dla konkretnego wydarzenia: z okazji urodzin mogą to być kremowe lub nawet naturalne kwiaty, na gender party warto wybrać tort w delikatnym różowym lub niebieskim kolorze, z kolei na stół podczas Bożego Narodzenia można zaserwować deser z zimowymi wzorami.

Kupując tort dla osoby dorosłej wcale nie musisz kierować się w stronę klasyki, szczególnie jeśli wybierasz słodycz dla kogoś nowoczesnego, otwartego na eksperymenty i lubiącego dobry humor. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się torty dla dorosłych o odważnym kształcie – na przykład w postaci kobiecych piersi lub nagiego męskiego ciała. W większości przypadków taki deser jest „na wpół ubrany” lub „ubrany” w odsłaniającą bieliznę. Takie desery można kupić nie tylko pełnoletnim przyjaciołom, ale także bliskiej lub ukochanej osobie. Jednak pikantnego deseru nie należy podawać, jeśli na uroczystości obecni są ludzie, którzy mogą nie zrozumieć żartu.

Z kolei dla wszystkich, którzy uwielbiają innowacje i chcą żyć w maksymalnie nowoczesnym świecie, wspaniałym darem będzie tort o oryginalnym designie, na przykład udekorowany jadalnym napisem, malutki i śliczny tort bento , deser o niezwykłym kształcie, na przykład tort składający się z kilku czekoladowych kul, wypełnionych różnym nadzieniem.

Jak wybrać odpowiedni torcik dla osoby dorosłej?

Jaki może być tort dla dorosłych i gdzie warto zamówić taki deser? Zastanówmy się nad każdym z tych pytań. Pierwsza kwestia to zdobienia. Możesz wybrać gotowy tort z katalogu klikając w ten link lub opracować własny projekt. Aby wybrać odpowiedni torcik, należy zdecydować, które desery są dziś uważane za najmodniejsze. We Wrocławiu w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się:

  • Ciasta z lukrem

  • Torty w stylu rustykalnym;

  • Ciasta makaronowe;

  • Torty ozdobione jadalnym brokatem;

  • Ciasta dekorowane owocami;

  • Desery dekorowane naturalnymi kwiatami;

  • Desery z nadrukowanymi jadalnymi fotografiami;

  • Torty bento;

  • Torty w postaci liczb;

  • Desery z galaretką.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając torcik dla dorosłych? Zastanów się nad tym, dla ilu osób tak naprawdę kupujesz deser. Zaleca się zamawiać słodycze w taki sposób, by na każdego gościa przypadało 150-200 gramów ciasta. Warto też uwzględnić, czy będzie to tort wyłącznie dla grupy dorosłych, czy też dla dzieci. Dobrym pomysłem stanie się także zadanie pytania o to, czy osoba, dla której kupujesz słodycz, nie ma przypadkiem alergii pokarmowej itp.

Dość popularną opcją jest zamówienie dla dorosłych tortu z dodatkiem alkoholu. Może to być koniak, likier lub nawet wódka – cukiernicy czasem tworzą bardzo nieoczekiwane, a jednocześnie wspaniale smakujące połączenia. Nadzieniem może być budyń lub krem ​​maślany. Kompozycja może zawierać czekoladę, mleko skondensowane, krem ​​truflowy. Smakoszy często spotyka się wśród dorosłych, więc fantazja i niecodzienne kombinacje smaków są tu całkiem uzasadnione.

Jeśli kupujesz tort na imprezę dla przynajmniej kilku dorosłych i chcesz, by każdy z gości pozostał zadowolony, można zamówić dla każdej osoby minitorcik – zgodnie z indywidualnymi preferencjami imprezowiczów lub inne drobne desery, jak na przykład muffiny, tarty owocowe itp.

 

Dodaj komentarz